4 skvělé zahraniční nástroje pro technické SEO

 

Zlepšením technických aspektů webu - jako je struktura webu, komprese souborů a doba načítání - může technické SEO pomoci zvýšit viditelnost webu a organickou návštěvnost.

I když je možné mnoho úkolů technické SEO provádět ručně, několik nástrojů a platforem může tyto úkoly automatizovat nebo zjednodušit.

Zde jsou některé z nejlepších nástrojů a platforem pro technické SEO na podnikové úrovni, důvody, proč jsou úžasné, jejich hlavní funkce a ceny.

 

1. SEORadar


Výkonný placený nástroj SEORadar poskytuje cílené sledování změn URL a upozornění související se změnami webu, které mohou negativně ovlivnit organickou návštěvnost.

Jedná se o fantastickou platformu, kterou byste měli mít ve svém arzenálu.

Když se něco pokazí, chcete o tom vědět dříve, než to poškodí váš web a hospodářské výsledky.

Řekněme například, že jste Nike.com a vaše stránka Air Jordan se změní z 200 na chybu 404. To znamená, že se na stránce objeví chyba.

Pokud byste tuto stránku přidali do seznamu adres URL, které chcete sledovat v aplikaci SEORadar, dostali byste upozornění v okamžiku, kdy se stavový kód adresy URL změní na 404.

A co je ještě důležitější, můžete problémy opravit dříve, než budou mít znatelný dopad na návštěvnost a příjmy.

Dále, pokud se zdá, že stránka byla smazána nebo odstraněna, a váš klient chce vědět, proč jeho návštěvnost klesla, SEORadar může ověřit, že stránka skutečně přinesla 3 miliony dolarů příjmů, nebyla smazána a případné přesměrování nemělo za následek výraznou ztrátu příjmů.

Další skvělá funkce SEORadaru: Můžete řídit, které stránky a jaká upozornění se spustí, a získat archiv zdrojového kódu a snímků obrazovky.

To je skvělá funkce, pokud máte web s tisíci stránek, které přinášejí spoustu návštěvnosti, příjmů a prodejů.

Cena: SEORadar není levný. Připravte se na to, že každý měsíc utratíte velké peníze, zejména pokud máte webové stránky na podnikové úrovni se stovkami tisíc nebo miliony důležitých vstupních stránek. Ale to všechno se může vyplatit.


2. SeoClarity


Jedna z nejlepších platforem SEO typu vše v jednom, seoClarity, poskytuje poznatky o umělé inteligenci a automatizuje provádění SEO.

Další skvělá funkce: seoClarity nabízí neomezené procházení - bez omezení hloubky procházení, rychlosti procházení nebo exportu dat.

S aplikací seoClarity můžete procházet JS, získávat analýzu souborů protokolu a sledovat problémy v reálném čase.

Platforma je úžasná, protože nedávno získala společnost RankSense, která poskytuje značkám rychlé výsledky SEO ve velkém měřítku a dokáže okamžitě implementovat změny většiny metaznaček SEO, strukturovaných dat a přesměrování.

Cena: Vlastní a mnohem cenově výhodnější než BrightEdge, Searchmetrics, Conductor atd. Ceny začínají na přibližně 750 USD měsíčně a nabízejí vlastní plány.


3. Screaming Frog


Desktopová aplikace Screaming Frog, oblíbená mezi profesionály v oblasti technického SEO, umožňuje procházet webové stránky a analyzovat různé technické faktory SEO.

Může se také pochlubit rozsáhlým seznamem funkcí, včetně možnosti integrace s dalšími nástroji a platformami.

Screaming Frog nabízí několik funkcí, které usnadňují správu technických úkolů SEO, jako jsou migrace webů, chyby 404, rychlost stránek, spouštění procházení seznamů, procházení stagingových webů atd.

Je to jeden z mých nejoblíbenějších nástrojů pro spouštění procházení seznamů a provádění rychlého procházení.

Pokud však provozujete obrovské webové stránky, jako je Best Buy, mohlo by procházení kvůli milionům adres URL chvíli trvat.

V těchto případech bych doporučil platformu pro procházení na podnikové úrovni, jako je Botify, Deepcrawl nebo Oncrawl.

Cena: Zdarma až pro 500 adres URL. Placená verze stojí 149 eur ročně.

 

4. Botify


Botify je skvělý crawler pro značky podnikové úrovně.

Mezi hlavní funkce patří segmentace dat a holistické zobrazení, které integruje klíčová slova, procházení a soubory protokolu.

Pokud máte velké webové stránky a potřebujete je procházet nebo provést technický audit, nehledejte nic jiného než Botify.

Má jeden z nejrychlejších crawlerů v této oblasti.

Můžete procházet web rychlostí 250 URL/s a vykreslovat JavaScript rychlostí 100 URL/s.

Botify také sleduje neomezený počet dotazů na klíčová slova, jejichž zdrojem jsou skutečná data o vyhledávačích, a integruje se s analýzou vašich webových stránek a GSC, abyste mohli čerpat údaje o tržbách, návštěvnosti a dalších důležitých metrikách.

Funkce Botify Intelligence upřednostňuje příležitosti s největším dopadem a pomocí strojového učení vás upozorňuje na potenciální problémy SEO, které jsou seřazeny podle dopadu.

Je skvělé snadno zjistit, co byste měli řešit jako první.

Cena: V případě, že se vám podařilo získat informace, které by mohly být použity v souvislosti se službou Botiotify, můžete se obrátit na Botify: Botify neuvádí ceny, ale nabízí tři plány, ze kterých si můžete vybrat.